Maxxis-merkin Vansmart A/S AL2-rengas on suunniteltu pakettiautoille, pakettiautoille ja kevyille hyötyajoneuvoille. Ympärivuotinen rengas, joka täyttää kevyen kuorma-autokaluston korkeimmatkin vaatimukset. Kulutuspinnan keskustan 3-urainen rakenne takaa miellyttävät ominaisuudet märillä tai lumisilla teillä. 3D-urarakenne takaa varman vedon ajettaessa talviolosuhteissa. Rengas koostuu piioksidia sisältävät kumista, mikä vähentää vierintävastusta ja parantaa ominaisuuksia kosteassa. Jäykemmät tukipalat vähentävät kulumista ja nostavat ajokilometrin määrän hyvin korkealle myös erittäin raskaasti kuormatuille ajoneuvoille.
Suodata arvostelut napsauttamalla riviä.
Jotta voisit arvioida tämän tuotteen, sinun on ensin tehtävä tilaus. Ilmoitamme, että sivustolle jätetyt arvostelut ovat tarkastusmenettelyn kohteena. Arvostelut on järjestetty ainoastaan aikajärjestyksessä.
Vanhat kestivät 16 vuotta, ja niitä rasitettiin silloin tällöin melko kovasti myös ylikuormituksen vuoksi. Nyt kulutuspinta oli revennyt, ja tarvitsin uudet renkaat. Koska en koskaan tiedä, milloin tarvitsen peräkärryä, ja silloin kun tarvitsen, sen on oltava käytettävissä, hankin lumihiutalesymbolilla varustetut renkaat. Ne olivat kyllä hieman kalliimmat, mutta jos olen joskus liikkeellä talvella, ei kukaan voi siitä huomauttaa.
Tilaus saapui melko nopeasti, tuotteet vastasivat tilaustani; ei mitään huomautettavaa.
Hyvä rengas, toimitettu ajallaan.
Erittäin laadukas rengas, paljon hiljaisempi ja huomattavasti vakaampi kuin mikään aiemmin kokeilemani. Pito kuivalla ja märällä on erinomaisella tasolla ympärivuotiseksi renkaaksi, ja ne toimivat erinomaisesti myös huurteisilla teillä. En oikeastaan huomaa suurta eroa polttoaineenkulutuksessa, mutta se ei ainakaan ole huonompi. Kun katson renkaita 5000 km:n jälkeen, minulla ei ole syytä epäillä, etteivätkö ne kestäisi kohtuullisen pitkään. Olen erittäin tyytyväinen näihin.
Toistaiseksi kaikki on sujunut hyvin.
Olemme käyttäneet Maxxis-merkkiä jo vuosia ja olemme tyytyväisiä kestävyyteen sekä pitoon märällä ja talvella. Edellisessä arvostelussamme sekoitimme DOT-vuoden ja viikon. Pahoittelut.
MAXXIS ei ole koskaan tuottanut pettymystä, ja olen erittäin tyytyväinen Grip500fr-tiimin luotettavuuteen ja nopeisiin toimituksiin!
Hyvä, tukeva rengas raskaasti kuormattuun pakettiautooni. Kestävyydestä en voi vielä sanoa mitään, koska ne on vasta juuri asennettu, ja jos voisin arvioida sen jo nyt, se ei olisi hyvä merkki.
Hyvä rengas. Olen tyytyväinen.
Etsin ympärivuotisia renkaita pakettiautooni, ja siihen saa asentaa vain erikoisrenkaita. Koska budjettini ei riitä Micheliniin ym., Maxxis-renkaat ovat edullisempi keskitason vaihtoehto, mutta silti erittäin laadukkaat: alhainen vierintävastus, hiljaisemmat kuin monet kalliimmat renkaat ja kestävät noin 50 000 km, koska ajan niillä ympäri vuoden. Olen kokeillut myös halvempia renkaita, mutta se ei onnistunut – laatu oli erittäin huono ja ne olivat vaaralliset tiellä. Suosittelen Maxxisin Vansmartia.