
BluEarth-GT AE51 sisältää perussuunnittelun ja materiaaliteknologian, joita käytetään Yokohaman maailmanlaajuisessa BluEarth-renkaissa, jotka ovat "ympäristöystävällisiä, ihmisiä ja yhteiskuntaa kunnioittavia". Näiden renkaiden erinomainen ajettavuus, mukavuus ja ympäristötehokkuus tekevät niistä poikkeuksellisia grand touring -renkaita. Yokohama Rubber kehittää aktiivisesti renkaita käyttäen edistynyttä "BluEarth" -teknologiaansa, ja monet näistä renkaista on nyt tehdasasennettu monenlaisiin uusiin automalleihin, mukaan lukien uusimmat sedanit, SUV:t, urheiluautot ja pienet autot.
Yokohama Rubber Company toimittaa BluEarth-GT AE51 -renkaansa alkuperäisvarusteena (OE) Mazda Motor Corporationin uuteen Mazda 3:een. Uusi Mazda 3 on tehdasvarustettu 205/60R16-kokoisilla 92V-renkailla. BluEarth-GT AE51 -renkaat on asennettu Mazda 3 -autoihin, joita myydään kaikilla markkinoilla paitsi Pohjois-Amerikassa.
"Kiertymisen" kuvio, joka tuo mieleen Japanin kuuluisat miekat, on muotoiltu takaamaan urien suurempi jäykkyys.
Viistetyt lamellit lisäävät kosketuspaineen tasaisuutta maanpinnan kanssa kulutuspinnan osalta ja auttavat lisäämään reunojen kokonaistilavuutta.
Ainutlaatuinen kuviointiteknologia, joka auttaa vähentämään melua.
Viisi eripituista lohkopaikkaa on järjestetty riviin melun vähentämiseksi.
Yokohaman perinteisen BluEarth-A-renkaan kanssa saman hiljaisuustason tarjoava BluEarth-GT AE51 lisää kokonaisjäykkyyttä.
Sisäisen olkapään jäykkyys on kalibroitu hienoilla urilla ympäryssuuntaan, mikä mahdollistaa pehmeämmän ajon ja lisää mukavuutta.
Ulkopuolisen olkapään uraan on otettu käyttöön sokea ura, mikä lisää jäykkyyttä.
Kuvio sisältää kolme leveää uraa keskellä.
Jatkuvat urat renkaan ympärillä lisäävät perifeeristä vakautta, mikä tarkoittaa parempaa vakautta suoralla linjalla suurella nopeudella.
Sähkötyyppiset urat lisäävät reunojen kokonaistilavuutta samalla kun ne säilyttävät kulutuspinnan lohkon jäykkyyden.
Tämä parantaa entisestään pidon suorituskykyä laajentamalla sitä reunaa, joka siirtää veden kulutuspinnan lohkon alta.
Ainutlaatuinen "Dimple Shoulder" -muotoilu sivuosassa ja olkapäässä auttaa hajottamaan ylimääräistä lämpöä, mikä puolestaan parantaa polttoainetaloutta.
Jotta voisit arvioida tämän tuotteen, sinun on ensin tehtävä tilaus. Ilmoitamme, että sivustolle jätetyt arvostelut ovat tarkastusmenettelyn kohteena. Arvostelut on järjestetty ainoastaan aikajärjestyksessä.
Erittäin hyvä sarja oikeaan hintaan. Asennus ilman ongelmia
Ne vaikuttavat hyviltä, mutta aika näyttää. Pidän mukavuudesta ja kulutuspinnan kuvioinnista. Miellyttävä hinta.
Asialliset renkaat kohtuuhinnalla ja nopea toimitus kotiovelle!
Erinomainen rengas Erinomainen hinta-laatusuhde
Toimivat renkaat,hinta-laatu ok.
Eturenkaat näyttävät pehmeiltä. Minulla oli Bridgestone toisissa ja eturenkaat olivat pehmeät, eivätkä kestäneet 10 000 km. Toivon, että Yokohama kestää pidempään. Minulla oli Viking autossani ennen Yokohamaa. Vikingin melutaso oli 72 dB verrattuna Yokohaman 71 dB:hen, näyttää siltä, että Yokohama on paljon meluisampi.
Erittäin hyvät renkaat. Hiljainen rullaus
Noin 1500 km jälkeen rengas toimi odotetusti erittäin hyvin kuivalla, täydellisesti märällä tiellä ja erittäin hyvin rankkasateessa, vaikka en olekaan vielä todella tarvinnut testata jarrutustehoa. Lisäksi toimitus mekaanikolle sujui erittäin hyvin, joten suuri kiitos sekä Bandenleaderille että Zelen Verheydenin korjaamolle.
rauhallinen, toimii hyvin
Erittäin hyvät renkaat. Hiljaisuus ja pito.