Maastoajoneuvojen aggressiivisella profiililla (mud-tyyppi), Comforser CF1100 A/T on ihanteellinen varustamaan suuret 4x4 ja pick-up -autot. Se on suunniteltu kohtaamaan äärimmäisimmät olosuhteet: monikerroksinen rakenne, korkeat ja syvät lomittaiset nastat, uritetut olkapäät, jne. Kaikki nämä ominaisuudet takaavat erittäin hyvän kulutuskestävyyden, pistosuojan ja repeytymisen kestävyyden, erittäin korkean itsepuhdistuskyvyn ja siten virheettömän vetokyvyn parempaan ohituskykyyn. Korkealaatuinen 4x4-rengas, jolla on erittäin hyvä hinta-laatusuhde. CF110 A/T on saatavana eri kokoisina valkoisilla kirjaimilla sivuillaan (OWL).
Jotta voisit arvioida tämän tuotteen, sinun on ensin tehtävä tilaus. Ilmoitamme, että sivustolle jätetyt arvostelut ovat tarkastusmenettelyn kohteena. Arvostelut on järjestetty ainoastaan aikajärjestyksessä.
En todellakaan pettynyt; ulkoasultaan hienot renkaat, hiljaiset tiellä ja tehokkaat kuivalla, mutta varo märällä tiellä… Metsässä ne hoitavat homman kuin maastorenkaat.
Rengas näyttää hyvältä. Erittäin hiljainen näin karkeaksi kuvioinniksi.
Erinomainen rengas, hyvä pito eikä liian meluisa. Suosittelen.
Erittäin hyvä rengas ja ennen kaikkea erinomainen hinta-laatusuhde. Tähän mennessä noin 2 000 km: 1 000 km moottoritiellä, 800 km maanteillä ja 200 km soratiellä. Ei liian meluisa maastorenkaaksi. Polttoaineenkulutus normaalilla tasolla ja pito hyvä. Ostaisin uudelleen epäröimättä tarvittaessa.
Erittäin hyvät renkaat, yhtä toimivat maastossa kuin maantielläkin.
En voi vielä kertoa paljoakaan, mutta vierintämelu on vain puoliksi niin paha ja renkaat kulkevat moottoritiellä mukavasti myös 130 km/h nopeudessa. Toki niillä kelluu hieman. Maastossa ja soralla ne ovat huiput! Kuvio on yksi yhteen sama kuin BF …richin ;) Lumella en ole vielä päässyt niitä testaamaan.
Erittäin jämäkkä rengas, jossa on hieno, paksu ja raskas pintakuvio. Hyvin vähän ylimääräistä melua, jopa yli 130 km/h nopeuksissa. Nopea toimitus. Olen erittäin tyytyväinen.
Laadullisesti ne vaikuttavat hyviltä ja aggressiivisilta. Asensin ne X-Trailiin. On totta, että ne ovat hieman meluisammat kuin maantierengas, mutta maastossa ne ovat erinomaiset.
Hyvä, suuret nastat.
Nyt kahden viikon käytön jälkeen. Kuvio pitää ääntä, mutta normaalin rajoissa. Polttoaineenkulutus on ollut hyvä. Kuluminen? Ostaisin ne uudelleen.