Lanvigator Catchfors A/T -renkaassa yhdistyvät erinomainen monipuolisuus sekä maantie- että maastoajossa. Neljä leveää siksak-uraa ja vankat sivupalat takaavat optimaalisen pidon erilaisilla tienpinnoilla.
3D-kuvioitu kulutuspinta suojaa sivuseinämää vaativimmilla reiteillä.
Avoimet olkaurat poistavat tehokkaasti vettä, vähentävät vesiliirron riskiä ja parantavat märkäpitoa.
Useilla lamelleilla varustettu kuvio parantaa maastokykyä ja rajoittaa kulutuspinnan vaurioitumista. Jatkuvalla nailonvyöllä vahvistettu tukeva runkorakenne lisää Lanvigator Catchfors A/T -renkaan luotettavuutta ja käyttöikää.
Erityinen kumiseos ja leveä kosketuspinta pidentävät käyttöikää ja parantavat jarrutuskykyä sekä kuivalla että märällä tiellä.
Suodata arvostelut napsauttamalla riviä.
Jotta voisit arvioida tämän tuotteen, sinun on ensin tehtävä tilaus. Ilmoitamme, että sivustolle jätetyt arvostelut ovat tarkastusmenettelyn kohteena. Arvostelut on järjestetty ainoastaan aikajärjestyksessä.
Rengas on hinta huomioiden jopa ällistyttävän hyvä, mukava, hiljainen ja ulkonäöltään tyylikäs. Se tuo mukavasti särmää muuten vähän tylsään retkipakuun.
Olen erittäin yllättynyt näistä renkaista. Premium-renkaiden hintoihin hieman kyllästyneenä päädyin tähän merkkiin vähän sattumalta. Ensinnäkin, ja vaikka sillä onkin vain suhteellista merkitystä, nämä renkaat ovat hyvännäköiset. Sivumerkinnät on maalattu valkoisella, ja se näyttää todella hyvältä. Asennuksen yhteydessä ne tuntuivat joustavilta, mutta samalla kyljet ovat paksut ja vaikuttavat erittäin kestäviltä. Sekalaisessa ajossa ajettavuus on hyvä ja mukavuus varsin kohdallaan. Kulutukseni on laskenut lähes 1 l/100 km verrattuna vanhoihin Goodyear-renkaisiini. Pito on hyvä myös märällä tiellä. Kun vedän 3 tonnin perävaunua, ne eivät hätkähdä eivätkä painu kasaan liikaa. Ne ovat myös aivan käyttökelpoiset maastoajossa. En ole kokeillut niitä oikeissa mutavellissä, mutta liukkaassa rinteessä kuormatun perävaunun kanssa ne selviytyvät siitä varsin hyvin. Lyhyesti sanottuna olen toistaiseksi erittäin tyytyväinen ostokseeni, ja vaikka ne kuluisivat ennenaikaisesti, tällä hinnalla se olisi hyväksyttävää.
Minun piti vaihtaa renkaat, ja tämä vaihtoehto vastaa odotuksia täydellisesti. Vähän kilometrejä vuodessa vuoristoteillä, välillä pienen puron yli ja jonkin verran ajoa päällystetyllä tiellä.
Ne näyttävät hyviltä, toimivat hyvin, eikä liiallista kulutusta tai liiallista melua huomaa. Valitsisin epäilemättä nämä 50/50 % uudelleen.
Hyvä hinta-laatusuhde ja erittäin nopea toimitus
Hinta-laatusuhde erittäin hyvä Nopea toimitus Kiitos
Tämän renkaan hinta-laatusuhde on huippuluokkaa. Erittäin hiljainen ja maastossa pitävä. Nopea toimitus!
30 000 km jälkeen kulutuspintaa on vielä runsaasti jäljellä, erittäin hyvä kuivalla asfaltilla, melko hyvä märällä säällä, lumella hyvä suoritus ja mutaisessa maastossa pärjäävät myös kohtalaisesti, eivät ole suoriutuneet huonosti edes kovilla maastoilla 1 baarin paineella. Hintaansa nähden erinomainen valinta.
Erittäin hyvin nopea toimitus super hinta erittäin tyytyväinen
Erinomainen laatu