Double Coinin DASP+ -rengas on alkuperäisellä profiililla varustettu ympärivuotinen rengas, joka on suunniteltu 4x4- ja SUV-ajoneuvoille. Sen olkapäät on erityisen hyvin muotoiltu (syvät ja leveät urat, laajat ja terävät lohkot, lukuisat lamellit), mikä takaa parantuneen vetokyvyn riippumatta pinnan tyypistä tai lumisista ja sateisista olosuhteista. Renkaan kulutuspinnan keskiosa on V-muotoinen, ja lukuisat lohkot lisäävät hyvää vedenpoistoa.
Jotta voisit arvioida tämän tuotteen, sinun on ensin tehtävä tilaus. Ilmoitamme, että sivustolle jätetyt arvostelut ovat tarkastusmenettelyn kohteena. Arvostelut on järjestetty ainoastaan aikajärjestyksessä.
Ei mitään erityistä sanottavaa. Hyvä rengas, aika näyttää.
Tällä hetkellä ei mitään raportoitavaa.
Erittäin hyvä hinta–laatusuhde. Tähän mennessä olen ajanut moottoritiellä, mutkaisilla teillä sekä kuivalla asfaltilla että rankkasateessa – ajettavuus on ollut moitteeton. Vuoristossa: metsätiellä, metsäpolulla ja erittäin kuoppaisella reitillä, joille mahtuu vain oikea nelivetomaasturi eikä SUV (minulla oli aiemmin Volvo XC90), renkaat hoitavat hommansa erinomaisesti. Tämä on varsin odotettavaa uusilta, pehmeäkumisilta renkailta; ratkaisevaa on myös ajotavan sopeuttaminen. Suosittelen näitä renkaita ja ostan ne todennäköisesti uudelleen.
Asensin ne juuri; en ole ajanut vielä tarpeeksi kilometrejä antaakseni arviota. Myöhemmin.
Hyvä hinta-laatusuhde
Hyvä hinta–laatusuhde
Ei huomautettavaa toistaiseksi, vielä ei ole tarpeeksi näkökulmaa.
Tilasin 2 rengasta toiselle autolle, hyvä, hyvä hinta-laatusuhde, hyvä pito märällä tiellä, hiljainen. Ei testattu moottoritiellä. Tilaan uudelleen
Erittäin hyvä hinta-laatusuhde
Erittäin hyvät renkaat, täydelliset kaupunkiteillä ja maaseudun teillä, joilla on mutaisia reittejä.