
Tiellä, maastossa ja lumella Bridgestonen Dueler A/T 001 tarjoaa optimaalista suorituskykyä. Tämä maastoprofiili loistaa monipuolisuudellaan.
Uudistetut ja parannetut urat ja palkit mahdollistavat veden tehokkaamman poistamisen ja vastaavat optimaalisesti kaikenlaisiin pinnoitteisiin ja erilaisiin sääolosuhteisiin.
Merkittäviä tuloksia vetokyvyssä ja jarrutuksessa lumisissa ja mutaisissa olosuhteissa uuden profiilin suunnittelun ansiosta.* * verrattuna edellisen sukupolven renkaaseen, Dueler A/T 694. Perustuu sisäisiin testeihin, jotka on tehty Bridgestonen Rooman testikeskuksessa (10/2015) koossa 265/70 R16.
Vertaamaton kumipintaisen kulutuspinnan, olkapäiden neliöiden suunnittelun sekä sivuseinien vahvistuksen ansiosta voidaan tarjota rengas, jonka suorituskyky on sama riippumatta siitä, ajetaanko tiellä tai sen ulkopuolella, ja jopa lumessa.
Jotta voisit arvioida tämän tuotteen, sinun on ensin tehtävä tilaus. Ilmoitamme, että sivustolle jätetyt arvostelut ovat tarkastusmenettelyn kohteena. Arvostelut on järjestetty ainoastaan aikajärjestyksessä.
Olen käyttänyt renkaita suhteessa 60/40 (tiet / maasto) eikä minulla ole tähän mennessä ollut mitään huonoja kokemuksia. Huonot säät ovat kuitenkin vielä edessäpäin. En siis voi vielä antaa arviota märillä ja jyrkillä nurmialueilla.
Kaikki on täydellistä, erittäin laadukkaat renkaat.
Erinomainen suorituskyky märällä tiellä jopa takavetoisena. Tämä rengas muuttaa maasturin käyttäytymistä. Erittäin hyvä myös epävakaalla alustalla. Paras mahdollinen...
ei mitään erityistä
Hyvä hinta-laatusuhde. Suosittelen tätä tuotetta.
Hyvin
ei asennettu vanteelle
Erittäin hyvät renkaat. Selviytyvät lähes kaikilla pinnoilla ja kaikenlaisessa säässä. Hyvät lumella, mutta talvirengas on tehokkaampi. Tämä on kolmas parini, jonka ostan. Suosittelen. Takarenkaat siirrettiin eteen 60 000 km kohdalla, ja niissä on edelleen paljon pintaa.
Erittäin hyvät renkaat niin tie- kuin maastoajoon sekä lumella, suosittelen
Testattu 5 cm ja 10 cm sulaneella lumella ja täydellinen pito, myös 30 cm lumen yli ilman ongelmia. Ne ovat talvella hyväksyttyjä 3PMSF-merkinnällä. Hyvä pito mudassa radalla. Tavallisella asfaltilla en huomannut eroa kulutuksessa. Asennettu Ssangyong Kyron 200XDI:lle.